لیست کامل سیسمونی نوزاد پسر و دختر با عکس وقیمت

سیسمونی نوزاد

با تهیه یک لیست کامل  سیسمونی نوزاد خیال خودتان را تا مدت طولانی راحت کنید لیستی که برای شما ارائه داده میشود, شیک و زیباست و لبخندی جاودانه را به مادران و پدران جوان هدیه می دهد. مجموعه کپل‌پا تمام تلاش خود را میکند تا لیست کامل سیسمونی نوزاد دختر و لیست کامل سیسمونی نوزاد پسر را تهیه کند و هر روز این لیست بروزرسانی شود. اما  برای تهیه  و خرید سیسمونی نوزاد به چه نکاتی باید توجه کنیم :

 • لیست کامل سیسمونی نوزاد پسر به چه صورت میباشد
 • لیست کامل سیسمونی نوزاد دختر به چه صورت میباشد
 • چه لوازمی از سیسمونی نوزاد را میتوان از سایت خرید کرد؟
 • دسته بندی مورد نیاز ما برای تهیه لیست کامل سیسمونی نوزاد چیست؟
 • لیست ضروری سیسمونی نوزاد را چگونه تهیه کنیم؟
 • بقیه موارد برای تهیه لیست ضروری سیسمونی نوزاد را در متن مشاهده کنید

پیشنهاد ما سایت خرید سیسمونی برای تهیه لیست خرید سیسمونی میباشد  ،که بدون گشت و گذار و خستگی میتوان  طرح های جالب، جذاب، رنگارنگ و با قیمت مناسب را مشاهده کرد .بعضی از این لوازم را میتوان با خیال آسوده از سایت خرید کرد

به عنوان مثال خرید سرویس خواب کودک و نوزاد در صورتی که از سایت های معتبر تهیه شود ,میتواند لذت خرید اینترنتی سیسمونی نوزاد را چندین برابر کند

اما برای خرید لباس کودک و یا لوازمی که مربوط به اندازه و سایز نوزاد شما دارد این امر کمی دشوار میشود من پیشنهاد میکنم به سایت دلبند سر بزنید بتوانید این محصولات را مشاهده کنید

سیسمونی نوزاد

خرید سیسمونی نوزاد

خرید سیسمونی نوزاد از زمان گذشته یکی از رسوم مرسوم در بین برخی از مناطق کشورمان، ایران است. به عبارتی ساده تر می توان گفت که: خرید سیسمونی نوزاد، شامل لباس های مورد نیاز، سرویس خواب نوزاد و لوازم حمام و تعدادی اسباب بازی بود.

معمولا خرید سرویس سیسمونی و سرویس چوبی سیسمونی توسط خانواده عروس و به خانه زوج جوان برده می شد. انتقال این وسایل از ماه ششم بارداری و بیشتر در ماه های فرد نظیر ماه هفتم انجام می گرفت.

با گذشت زمان،  خرید سیسمونی نوزاد پسر و خرید سیسمونی نوزاد دختر  شاخ و برگ بسیاری پیدا کرد و تبدیل به معضلی پیچیده در جامعه ایرانی شد. البته با نرخ صعودی قیمت اجناس و خرید لوازم غیر ضروری، امروزه تهیه لیست سیسمونی نوزاد، کاری سخت و دشوار است. مجموعه کپل‌پا لیست کامل سیسمونی نوزاد پسر و لیست کامل سیسمونی نوزاد دختر را تهیه کرده و شما میتوانید

سیسمونی نوزاد در جامعه کنونی

تهیه لیست کامل سرویس سیسمونی را میتوان از سایت خرید سیسمونی و سرویس چوب سیسمونی تهیه کرد و به طریق زیر عمل کرد:

سیسمونی نوزاد شامل لباس نوزاد، سرویس چوب سیسمونی ، وسایل بهداشتی و حمام کودک، لوازم غذا خوردن کودک، اسباب بازی و تزئینات اتاق می باشد.

که میتوان از سایت خرید سیسمونی ین لیست را تهیه کرد متأسفانه گاها بعضی از خانواده ها به خاطر استفاده زیاد از تجملات به اسراف روی می آورند. البته امروزه لیست بسیار کاملی از اقلام ضروری و یا حتی غیر ضروری از وسایل سیسمونی نوزاد وجود دارد. در ذیل سعی بر این است که لوازم توضیح داده شود.

مهمترین سرویس سیسمونی ;سرویس خواب کودک

اشتیاق برای تولد نوزاد دوستداشتنی باعث می شود تا پدر و مادرها به فکر خرید سیسمونی و لوازم نوزاد باشند. منتها گاهی اوقات اولویت هایی وجود دارد و برای اینکه لوازم ضروری را در اولویت قرار دهیم.

سرویس خواب نوزاد یکی از این ضروریات است که شامل تخت، کمد لباس و ویترین اسباب بازی می باشد، از موارد غیر ضروری سرویس خواب کودک و نوزاد نیز می توان، به درآور، آینه، کاناپه شیردهی و میز تحریر کودک اشاره داشت.

این وسایل با توجه به امکانات مالی و سنجیدن نیاز واقعی، جهت تکمیل سرویس خواب کودک خریداری می شود. از وسایل مهم دیگر در سرویس اتاق خواب کودک، تشک، ملحفه، بالش، پتو و روانداز می باشد. به خاطرحساسیت پوست نوزاد، این اجناس باید از الیاف طبیعی باشد و بافت مصنوعی و نایلون در آنها به کار نرود. از موارد غیر ضروری در تزئینات اتاق کودک می توان به استفاده از شلف های دیواری اشاره داشت.

این مطلب را نیز بخوانید  تاثیر رنگ سبز اتاق کودک در علم روانشناسی

شلف ها در واقع طبقاتی هستند که محل اتصالشان، پنهان بوده و به دیوار نصب می شوند. این شلف ها دارای کاربردی بالا در تزئینات اتاق می باشند. همچنین استیکرهای دخترانه، مانند قلب،گلهای زیبا، شمع و پروانه در تزئین دیوار بکار می رود.

رنگ های زیبای سفید، صورتی، قرمز و زرد خاص نوزادان دختر است. بر عکس، از استیکر هواپیما، اتومبیل و قطاردر مورد پسران استفاده می کنند. رنگ های سفید، آبی، قهوه ای، قرمز و سبز خاص نوزادان پسر می باشد.

 

سیسمونی نوزاد

تخت نوزاد

تخت مهمترین لوازم مورد نیاز در سیسمونی نوزاد در اتاق خواب است. تخت نوزاد بایستی به صورت نرده ای و قابل تنظیم انتخاب شود تا در زمانیکه نوزاد کنجکاوتان بالا و پایین می رود بتوانید او را مهار کنید.اخیراً تخت به صورت تخت نوزاد – نوجوان ارائه می شود. این گونه تخت ها تا شش سالگی مورد استفاده کودک قرار می گیرد.

حداکثر فاصله نرده ها ۵٫۶ سانتی متر است تا سر کودک مابین نرده ها گیر نکند. هر چه فاصله این نرده ها کمتر باشد، هزینه تخت بالاتر می رود. منتها وجود نرده برای حفاظت از کودک بسیار مهم است.ملحفه و بالش هم همانند تخت بسیار مهم و در گروه لوازم ضروری قرار می گیرند و در زمان خرید این دو آیتم بایستی به جنس آنها توجه کنید و ملحفه و بالشی را خریداری کنید که از الیاف طبیعی باشد.

تخت برای دوقلوها

خرید تخت برای نوزدان دوقلو جالب و هیجان انگیز است منتها در خیلی از مواقع دوقلوها در کنار یکدیگر بهتر می خوابند و خرید تخت مجزا برای آنها ضروری نیست.

می توانید یک تخت با استانداردهای تعریف شده خریداری کنید. همچنین یادتان باشد فاصله نرده ها را در نظر بگیرید و از خرید تخت هایی که ایمنی ندارند بپرهیزید.
نکات مهم در زمان خرید تخت نوزاد
در زمان خرید تخت باید آیتم های مهمی را رعایت کنید، در واقع قرار است نوزادتان در چند سال اول زندگی خود روی این تخت بخوابد، از این رو راحتی و توجه به استاندارد بودن تخت بسیار مهم است. اما به چه نکاتی توجه کنید!؟

سیسمونی نوزاد

ضربه گیر تخت نوزاد

برای تخت های نوزاد یک ضربه گیر هم ارائه می شود که از هر طرف به تخت وصل می شود منتها برای نوزاد خطرات بسیاری دارد و استفاده از آن توصیه نمی شود.
استحکام تخت
نکته مهم در زمان خرید تخت سیسمونی نوزاد پسر و دختر، توجه به پایداری و استحکام آن است. تختی که انتخاب می کنید باید محکم باشد و تکان نخورد. می توانید برای اطمینان از این موضوع تخت را تکان دهید و در صورت لرزیدن آن را انتخاب نکنید.

قابلیت تنظیم ارتفاع

این آیتم در خرید سیسمونی نوزاد پسر بسیار مهم است و اکثر تختخواب های نوزاد پسر و دختر این قابلیت را در خودشان دارند و شما می توانید ارتفاع تشک را کم یا زیاد کنید. زمانیکه کودک توانایی نشستن را داشته باشد می توانید ارتفاع تخت را پایین بیاورید.

همچنین نوزادان هرقدر بزرگتر می شوند کنجکاوی آنها هم بیشتر شده و می توانند از تخت به بیرون بیایند که در اینصورت شما باید تنظیمات تخت را به درستی انجام دهید.

آویز بالای تخت نوزاد

گرچه استفاده از آویزهای بالای تخت کودک، امری چندان ضروری نیست ولی، وسیله ای برای سرگرم شدن کودک است و در گروه لوازم تزئینی قرار می گیرد و می توانید در خواباندن و بیدار شدن فرشته کوچکتان از آن استفاده کنید.

ارتفاعات مختلف و رنگ های متنوع در زمان خرید بسیار مهم است. استفاده از آویزهای موزیکال که دارای موسیقی ملایمی هستند، برای ایجاد حس آرامش در کودک بهتر است.

سیسمونی نوزاد

کمد نوزاد

خرید کمد برای سرویس چوب سیسمونی نوزاد پسر و دختر ضروری است و می توانید تمامی لوازم و لباس های نوزاد را در داخل کشوها قرار دهید و از بخش بالایی کمد هم برای چیدمان اساب بازی ها استفاده کنید.

در زمان خرید کمد به مواردی همچون شیشه نداشتن کمد توجه کنید، چرا که نوزاد به پرت کردن اشیا و لوازم عادت دارد و داشتن شیشه می تواند خطر آفرین باشد، همچنین کمدی را خریداری کنید که کشو داشته و این کشوها به آرامی باز و بسته شوند.
نکات مهم در زمان خرید کمد نوزاد
غالبا کمدهایی که برای سیسمونی نوزاد پسر یا سیسمونی نوزاد دختر خریداری می شوند بایستی با توجه به رعایت چند نکته‌ی مهم باشد.

چرا که در خیلی از مواقع کودکان از سر کنجکاوی هم شده تمامی لوازم کمد را به بیرون پرت می کنند و یا لوازم دیگری را در آن پنهان می کنند. از این رو به چند نکته ای که در ادامه گفته می شود توجه داشته باشید.

دوام کمد را ارزیابی کنید!

یکی از مهمترین نکات دوام و کارایی کمد است، بی شک شما می خواهید جنسی را خریداری کنید که برای چند سال کاربرد داشته باشد و نیاز به پرداخت هزینه مجدد بابت خرید کمد سیسمونی نوزاد پسر یا سیسمونی نوزاد دختر نداشته باشید.

کمدی را انتخاب کنید که با رشد نوزاد شما همخوانی داشته باشد و بتوانید پس از مدتی برای زیبایی بخشیدن به ظاهر آن، کمد را رنگ آمیزی کنید. همچنین توجه به جنس چوب هم در زمان خرید بسیار مهم بوده و حتی الامکان از جنس خوب و برندهای معروف خریداری کنید.

سیسمونی نوزاد

استحکام سرویس چوبی سیسمونی بسیار مهم است

استحکام کمد بسیار مهم است و بایستی در زمان خرید به این نکته توجه داشته باشید، اغلب دیده شده است اثاثیه هایی که ایستادنی هستند با لق زدن و کمی تکان خوردن روی زمین واژگون می شوند. از این رو در زمان خرید کمد برای سیسمونی نوزاد دختر یا سیسمونی نوزاد پسر به استحکام کمد توجه لازم را داشته باشید.

ساخت کمد در فضاهای بزرگ

جالب است بدانید: برای فضاهایی که امکان ساخت کمد برای سیسمونی نوزاد پسر یا سیسمونی نوزاد دختر را دارید، بهتر است به ساخت و طراحی کمد بپردازید. اینکار هزینه بیشتری دارد منتها تا سالهای سال برایتان ماندگاری خواهد داشت. از طرفی می توانید از بخش عظیمی از فضا استفاده کنید و یک کمد شیک و جادار بسازید و از تمام فضای مرده یک فضای کاربردی خلق کنید.

پشه بند برای سیسمونی نوزاد پسر و دختر

بعد از خرید سرویس چوبی سیسمونی پسر یا سرویس سیسمونی نوزاد دختر، پشه بند می تواند در گروه لوازم ضروری قرار گیرد چرا که در فصل تابستان بسیار کاربرد داشته و باعث آسودگی خاطر شما می شود.

سیسمونی نوزاد

پتو برای سیسمونی نوزاد پسر و دختر

غالبا دو عدد پتو برای سیسمونی نوزاد دختر یا سیسمونی نوزاد پسر کفایت می کند. حتما بعد از تهیه سرویس چوب سیسمونی افدام به خرید پتو و لوازم دیگر خواب کنید از این دو پتو  می توانید یکی را برای منزل و از دیگری برای بیرون استفاده نمایید.

تشک سیسمونی نوزاد پسر و دختر

یکی دیگر از لوازم ضروری بعد از تهیه سرویس چوبی سیسمونی نوزاد پسر یا سیسمونی نوزاد دختر، تشک است که همراه با تخت برای سیسمونی نوزاد دختر و پسر خریداری می شود. منتها چیزی که در اکثر افراد دیده می شود، توجه به تخت است و برای خرید تشک دقت نمی کنند، درحالیکه تشک از اهمیت بسزایی برخوردار است و برای سلامتی جسمی کودک بسیار مهم بوده و بایستی به نکات مهمی توجه داشته باشید. در ادامه به این نکات می پردازیم.

ابعاد و اندازه تشک نوزاد

به ابعاد و اندازه تشک توجه کافی داشته باشید، در واقع اندازه تشک بایستی با ابعاد تخت همخوانی داشته باشد و به خوبی در تخت جا شود. اگر بین تخت و تشک فاصله وجود داشته باشد می تواند باعث گیر کردن دست و پای نوزاد با تخت شود. از این رو در زمان خرید تشک حتما به ابعاد آن توجه کافی داشته باشید.

سیسمونی نوزاد

جنس تشک

در خرید سیسمونی حتما توجه کنید که  ابعاد تشک و  توجه به جنس تشک هم در اولویت است و بایستی به آن توجه کنید. از این رو تشکی را خریداری کنید که از جنس با کیفیت و مرغوبی تولید شده باشد.

تشک آنتی رفلاکس

از آنجاییکه عضلات دستگاه گوارش نوزادان تا ۶ الی ۷ ماهگی شل است، با خوردن مایعات خصوصا شیر، آن را از طریق دهان به بیرون می ریزند. به همین دلیل خرید تشک های آنتی رفلاکس برای نوزادان بسیار مناسب است و از برگشت این محتویات جلوگیری می کند. شما هم می توانید برای خرید سیسمونی  فرشته کوچکتان از این تشک ها خریداری کنید.

نکته های جزئی دیگر در رابطه با خرید تشک!

خرید تشک از فروشگاههای معتبر که کیفیت را تضمین می کنند و کالاهای برند می فروشند بسیار مهم است و می تواند این اطمینان را به شما بدهد که تشکی که خریداری می کنید از جنس مرغوبی تولید شده است.

غالبا طرح های فانتزی و زیبایی وجود دارد که می توانید بر اساس جنسیت نوزاد یکی از طرح های مناسب و زیبا را انتخاب کنید.

در زمان خرید تشک به جنس الیاف توجه کنید و حتی الامکان سعی کنید تشک هایی را خریداری کنید که از الیاف طبیعی و نرمی تولید شده باشد، همچنین به هیچ عنوان تشک بادی برای فرشته کوچکتان خریداری نکنید، چرا که به دلیل نرمی بیش از حد امکان خفه شدن فرشته کوچکتان وجود دارد.

سیسمونی نوزاد

لوازم سرویس خواب نوزاد

برای خرید سیسمونی و سرویس خواب نوزاد موارد زیر را تهیه کنید

تختخواب پتو کلاه دار
سرویس خواب سرویس خواب مسافرتی
بالش چرغ خواب
پتو ساک حمل نوزاد
پتو مسافرتی کیف وسایل نوزاد
پشه بند تشک نرم
ملحفه نخی محافظ تخت

لباس کودک در سیسمونی نوزاد پسر و دختر

بی شک لباس نوزاد یکی از مهمترین اجزاء در سیسمونی نوزاد دختر و پسر است. همانطور که می دانید لباس نوزاد به دلیل تماس با پوست فرشته کوچکتان بایستی با دقت تمام انتخاب و خریداری شود. زمانیکه که فرشته دوستداشتنی شما این لباس را می پوشد، با توجه به اینکه مدام باید لباس ها را بشویید، کیفیت جنسی که خریداری می کنید از اهمیت فوق العاده ای برخوردار است.

یقینا دلتان می خواهد لباسی را برای فرشته کوچکتان خریداری کنید که هم کیفیت بالایی داشته باشد و هم خیلی زود در گروه لباس های خراب قرار نگیرد. به همین دلیل ما قصد داریم در ادامه به نکات مهمی که بایستی در زمان خرید لباس سیسمونی نوزاد دختر و پسر مورد توجه قرار دهید، بپردازیم.

چه برندی برای خرید سیسمونی دختر یا خرید سیسمونی پسر انتخاب کنید؟

زمانیکه به سایت خرید سیسمونی و یا فروشگاه خرید سیسمونی می روید، فروشنده اسامی تعدادی از برندهای معروف و نام آشنا در لباس نوزاد همچون: آدمک، تاپ لاین، سها از برندهای ایرانی و برند چیکو و مادرکر از برندهای خارجی را به شما معرفی خواهد کرد. لازم است بدانید:

 • این برندها با توجه به اینکه قیمتی بالاتر از مابقی برندها دارند، منتها می توانند در جنس، تنوع رنگ و کیفیت حرف اول را بزنند و خیالتان را از هر جهت آسوده کنند. این برندها در رنگ ها و طرح های متنوعی تولید شده اند که می توانید با توجه به اینکه لباس را برای سیسمونی نوزاد پسر می خواهید یا سیسمونی نوزاد دختر، انتخاب و خریداری نمایید.

سیسمونی نوزاد

رنگ لباس نوزاد؟

رنگی که برای سیسمونی نوزاد انتخاب خواهید کرد، اول از همه به سبک و سیاق خودتان و بعد به جنسیت فرشته کوچکتان بستگی دارد.

 • جالب است بدانید: یکی از رنگ های پرمخاطب برای سیسمونی نوزاد پسر و دختر رنگ سفید است، منتها از آنجاییکه انتخاب رنگ به سلیقه پدر و مادر بستگی دارد باید به خودتان توجه کنید که چه رنگی را برای فرشته عزیزتان می پسندید و همان رنگ را انتخاب کنید.
 • رنگ هایی همچون: آبی، لیمویی، صورتی، زرد و سبز هم در گروه رنگ های پرطرفدار است و می توانید برای نوزادتان از این رنگ ها خریداری کنید.

به سایز لباس نوزاد توجه کنید!

یکی از مهمترین مواردی که در زمان خرید لباس سیسمونی نوزاد پسر یا دختر باید به آن توجه کنید، تنگ نبودن لباس است. یادتان باشد نوزاد زیبای شما در حال رشد است و لباسی که برایش خریداری میکنید نباید تنگ و چسبان باشد، در واقع اگر لباس تنگ خریداری کنید، مجبور می شود سر ماه دوباره هزینه ی اضافه ای را بابت خرید لباس بپردازید.

همچنین لازم است بدانید:

 • لباس تنگ برای فرشته کوچکتان هم آزاردهنده خواهد بود و باعث عرق سوز شدن در ناحیه ران می شود. بهترین مدل لباس برای نوزاد مدل هایی است که از عرض آزاد باشد و یا اینکه به خوبی کش بیاید تا در زمان عوض کردن لباس، دست های نوزاد اذیت نشود و به راحتی بتوانید لباس را به نوزاد بپوشانید.
 • می توانید یک سایز بزرگتر از بدن نوزاد، لباس را انتخاب کنید، این یکی از روش های هوشمندانه است، چرا که تا ماه بعد لباس به خوبی اندازه نوزادتان می شود و در زمان تعویض لباس هم راحت تر هستید.

به دگمه های لباس نوزاد توجه کنید!

یکی از چالش هایی که در زمان خرید لباس نوزاد خواهید داشت، مدل هایی است که با دگمه طراحی شده اند. توجه به دگمه بسیار مهم است و بایستی از هر مدلی که خوشتان آمد، برای یکبار هم شده دگمه ها را باز و بسته کنید تا راحتی آنها را چک کنید.

یکی از دلایل مهم در این مورد، تعویص لباس کودک است و شما بایستی روزانه چندین بار کودک را تعویض کنید، از این رو زمانیکه لباس های دگمه دار خریداری می کنید باید دگمه هایش را باز و بسته کنید تا اطمینان داشته باشید وجود این دگمه ها باعث اذیت شدن نوزاد نمی شود. همچنین از خرید لباس هایی که دگمه های زیادی دارند خودداری کنید.

سیسمونی نوزاد

به یقه لباس دقت کنید!

برخی از لباس های نوزاد از یقه های چسب دار و برخی دیگر بدون چسب هستند و در زمان خرید بایستی به اینکه کدامیک از آنها برای نوزاد شما مناسب است توجه داشته باشید.

غالبا لباس هایی که یقه آنها با چسب، باز و بسته می شوند در زمان تعویض لباس نوزاد راحت تر است. همچنین روی شانه برخی از لباس ها یک دگمه طراحی شده است که این مدل لباس ها هم مناسب است. اگر هم راحتی بیشتری می خواهید به دنبال لباس هایی باشید که یقه ی گشادی دارند تا خیلی راحت به تعویض لباس بپردازید.

لباس های زیپ دار

لازم است بدانید: لباس های زیپ دار برای نوزادان مناسب نیست و بهتر است آنها را برای سال اول خریداری نکنید چرا که ممکن است در زمان تعویض لباس نوزاد با پوست برخورد کند و باعث آسیب و حساسیت شود.

الیاف لباس نوزاد

لباس نوزاد بایستی از الیاف نرم و پنبه ای درست شود تا پوست نوزاد را اذیت نکند، از این رو در زمان خرید لباس نوزاد پسر و دختر می توانید روی لباس دستی بکشید و اگر باعث آزار دست نشد می توانید با اطمینان آن لباس را برای نوزاد خود خریداری کنید.

سیسمونی نوزاد

زیرپوش نوزاد چگونه باشد؟

فرقی نمی کند مدل زیرپوش چطور باشد، منتها دگمه دار بودن آن ضروری است تا از پهلوهای نوزاد کنار نرود و سرما به بدن نوزاد نخورد. از این رو در زمان خرید زیرپوش نوزاد به دگمه دار بودن آن توجه لازم را داشته باشید.

کلاه برای نوزاد

کلاه برای نوزاد بسیار مهم است. بهتر است در تابستان از کلاه نخی و در زمستان از کلاه ضخیم خریداری کنید . لازم است بدانید: حرارت نوزاد صرفا از طریق سر از دست می رود از این رو باید در زمستان از کلاه هایی استفاده کنید که ضخیم است و از نوزاد حفاظت می کند.

چند دست لباس برای نوزاد لازم است؟

اینکه برای فرشته کوچکتان چند دست لباس خریداری کنید به خودتان و توان مالی شما بستگی دارد. منتها لازم است بدانید: خرید لباس سایز صفر برای نوزاد به تعداد زیاد توصیه نمی شود چرا که نوزاد شما روز به روز در حال رشد است و شما بایستی لباس سایز صفر را در جایی به عنوان یادگاری فرشته دلبندتان نگهداری کنید.

در عوض می توانید ۴ دست زیر پیراهنی، ۳ دست لباس دکمه دار، ۴ عدد کیسه خواب، ۱۱ جفت جوراب و چند عدد کلاه خریداری کنید. این لباس ها مدام به کارتان می آید و هر تعدادی که داشته باشید نیاز می شود.

سیسمونی نوزاد

میزان لباسی که باید به نوزاد خود بپوشانید!

لباس های چند لایه برای نوزاد مضر است و گرمای بیش از حد او را مریض می کند. برخی از پزشکان معتقد هستند که برای نوزاد بایستی از دو لایه لباس استفاده کنید. لایه اول شامل زیرپوش و لایه دوم لباس اصلی نوزاد است. پوشاندن زیرپوش فواید زیادی دارد، هم بدن نوزاد را گرم نگه می دارد و هم اگر لباس اصلی دگمه دار باشد

پوست نوزادتان را اذیت نخواهد کرد. کلاه هم برای گرم نگه داشتن نوزاد مهم است و می توانید در فصل زمستان از کلاه های ضخیم استفاده کنید و در تابستان نیز برای اینکه نور آفتاب نوزادتان را اذیت نکند می توانید از کلاه تابستانی استفاده کنید. جوراب هم برای نوزاد مفید است و پاهای نوزاد شیرین شما را گرم نگه می دارد.

سیسمونی نوزاد در رابطه با لباس شامل اقلام زیر است:

بلوز آستین بلندبلوز آستین کوتاه جلو دکمه دارلباسزیر پوشکفش
رکابی زیردکمه دارشلوار بیرون در چند سایزکلاه نخیشورت عینکیجوراب عروسکی

 

ژاکت بافتنیسرهمی زیر دکمه داردستکشپیشبندکلاه ضخیم
کاپشنروفرشی مخصوص نوزادپاپوش نوزادشورت پادارجوراب معمولی

نکات کلی در رابطه با لباس نوزاد

لباس نوزاد و چگونگی انتخاب آن بسیار مهم است و برای اینکه انتخاب خوبی داشته باشید، بایستی در کنار توجه به زیبایی لباس، فاکتورهای دیگری هم مدنظر قرار دهید. در واقع جنس لباس حرف اول را در انتخاب شما می زند و نباید در این زمینه سلیقه ای عمل کنید.

لباسی برای فرشته کوچک و دوستداشتنی شما مناسب است که در آن راحت باشد و جنس خشک لباس به پوست حساس و لطیف فرشته ی کوچکتان آسیب وارد نکند. بهتر است بدانید: خرید لباس برای نوزاد با ما بزرگسالان تفاوت های قابل توجهی دارد و به همین دلیل لباسی برای آنها مناسب است که در آن احساس راحتی داشته باشند و بهترین جنس لباس برای آنها نخی است.

در لباسهای کودک باید ازپارچه نرم، مقاوم و لطیف استفاده شود. همچنین به علت شسته شدن زیاد لباس کودک، پارچه ها باید دارای کیفیت بالا و مرغوب باشد. خصوصاً در بافت لباسهای زیر کودک از پارچه نخی و کتان استفاده شود. الیاف مصنوعی برای پوست حساس نوزاد مناسب نیست و احتمال اینکه پوست به این الیاف حساسیت نشان دهد وجود دارد. لازم است بدانید: در زمان خرید لباس به برچسبی که روی لباس زده شده است توجه کنید.

این برچسب مشخصات پارچه ی لباس را نشان می دهد و می توانید از روی آن جنس پارچه را تشخیص دهید. در واقع جنس پارچه باید از کتان باشد و یا اینکه درصد بالایی از کتان باشد، از این رو در زمان خرید لباس به این نکته توجه لازم را داشته باشید. راحتی و تنگ نبودن و همچنین باز و بسته شدن دکمه ها از نکات مهمی است که بایستی در زمان خرید لباس نوزاد مدنظر قرار دهید.

چگونه لباس نوزاد را بشوییم؟

چگونگی شستشوی لباس نوزاد مهم است و بایستی برای شستن آنها از شوینده ملایم استفاده کنید. شوینده های قوی به دلیل ترکیباتی که دارند به پوست بدن نوزاد آسیب می رساند. صابون هم برای شستشوی لباس ها مناسب است و می توانید از صابون برای شستشوی لباس ها استفاده کنید. یادتان باشد لباس نوزاد را جدا از لباس های خودتان بشویید و برای از بین بردن لکه های لباس نوزاد بهتر است لباس ها را در اولین فرصت بشویید.

وسایل بهداشتی و حمام، سیسمونی نوزاد

حوله بزرگصابون نوزادپماد سوختگیشیر دوش
حوله کوچکژل ماساژدستمال مرطوب بدون عطرپشه بندصندلی غذا خوری
حوله کلاه دار نوزادپودر شوینده لباس نوزادالکل سفیدزیرانداز پلاستیکی برای تعویض پوشککیف وسایل نوزاد
پوشکپودر بچهگازشیشه شیر نوزادجغجغه
کهنه نوزادشامپوی بدنپنبهپستانکپتوی ضخیم ترمناسب با سرمای هوا
ناخن گیرشامپوی سرگوش پاک کن نوزادفلاکسپتویی که دور نوزاد پیچیده شود
شربت گریب میکسچر

 

کرم دست و صورتلوسیون بعد از حمامپد استریلکرم پیشگیری از سوختگی پا
دندان گیر ژلاتینیاسفنج نرم و ضد حساسیتوان حمام کودکبطری آب کودکشیشه شور
 

پنبه بهداشتی

پودر صابونسرنگ داروقطره چکانپیمانه دارو
 

لگن توالت

گیره لباسسطل زبالهسبد لباسمایع لباسشویی لباس
 

پد تب بر

کرم مرطوب کنندهکرم ضد آفتابلگن آبفتق بند
 

تنظیف

وازلیندستمال نخیمسواک انگشتیرخت آویز
کهنه شور

 

کرم زینک اکسایدتشکچهزیرگردنیزیرانداز یکبار مصرف
فین گیر نوزادلیف حوله ایدماسنجلیوان آبمیوه خوریبرس شیشه

ظروف غذا خوری کودک

شامل قابلمه کوچک از جنس پیرکس یا چدن، کاسه، بشقاب و قاشق. شایان ذکر است با نخریدن لوازم غیرضروری مانند دستگاه استریل کننده، قنداق های ایرانی و فرنگی، بالش شیردهی و ست های به ظاهر جذاب لباس نوزاد، عملاً می توان در خرید سیسمونی نوزاد کمی صرفه جویی نمود.

وسایل لازم جهت حمل کودک در سیسمونی نوزاد

بی شک حمل کردن فرشته کوچکتان یکی از کارهایی است که به استقبالش می روید و دلتان می خواهد هر چه زودتر با عضو جدید خانواده به بیرون بروید. این روزها لوازم حمل کودک در طرح ها و مدل های لوکس و جذابی تولید شده اند که می توانید بر اساس سلیقه، بودجه و راحتی خود از آنها خریداری کنید. در ادامه به معرفی این لوازم می پردازیم.

سیسمونی نوزاد

آغوشی نوزاد

یکی از وسایل مهم، آغوشی است که با توجه به عمود قرار گرفتن نوزاد در آن، ستون فقرات شکل گیری صحیحی پیدا می کند. همچنین این وسیله با توجه به نزدیکی نوزاد، با پدر و مادر، باعث احساس امنیت در کودک می شود. آغوشی هایی هم برای نوزادان دوقلو طراحی و تولید شده است که می توانید از آن برای حمل فرشته های دوستداشتنی خود استفاده کنید. همچنین بهترین آنها مدلی است که با باز کردن زیپ این امکان را خواهید داشت که بتوانید آغوشی ها را از هم جدا کنید و یا به صورت تکی دوقلوها را حمل کنید. انتخاب مدل ها بر اساس سلایق پدر و مادرها خواهد بود.

کالسکه نوزاد

کالسکه نوزاد چیزی است که در دوران قبل از بارداری با دیدنش، شور و شوق بچه دار شدن را احساس می کنید و بی شک با دیدن کوچولوهای دوستداشتنی درون آنها حس تازه ای را لمس کرده اید. در انتخاب کالسکه به جنس و برند آن توجه کنید و سعی کنید یک کالسکه خوب و با دوام بخرید. از دیگر لوازم حمل نوزاد می توان به کریر، روروئک و صندلی ماشین و نی نی لای لای اشاره داشت. اگر دارای اتومبیل می باشید، صندلی ماشین می تواند خطرات زیادی را از کودک شما دور سازد. از این رو برای نگهداری نوزاد داخل اتومبیل حتما از صندلی ماشین استفاده کنید.

لیست سایر لوازم مورد نیاز
نی نی لای لایآغوشی نوزاد
کریرگهواره موزیکال
صندلی ماشین کودکآیینه کمکی ماشین
صندلی غذابرچسب baby on board
صندلی پلاستیکیتشک بازی بادی
کالسکهمانیتور ایمنی نوزاد
واکرگاردتخت
روانداز کالسکهقفل در کمد و کابینت
آفتابگیرضربه گیر در
آویز عروسکی کالسکهمحافظ پله
محافظ توالت فرنگیواکی تاکی
ساعتتخت کمد کشو
کفپوشدستگاه بخور
محافظ پریزسبد اسباب بازی

اسباب بازی در سیسمونی نوزاد

به فراخور وضعیت اقتصادی می توان، اسباب بازی هایی مانند عروسک، چرخ خیاطی و وسایل آشپزخانه را برای نوزادان دختر خرید. بهتر است در مورد پسران، وسایلی مانند قطار ، اتومبیل، هواپیما و توپ در سایز بزرگ خریداری نمود. با توجه به علاقه کودک به بردن وسایل بطرف دهان خود، بهتر است تا یک سالگی از اسباب بازی های بزرگ و قابل شستشو در رنگهای شاد، متنوع و مقاوم در مورد کودکان استفاده شود.

لیست اسباب بازی و لوازم تزئینی
وسایل موزیکال بالای تخت جغجغه
عروسک نرمعروسک پولیشی
تابلو یادآوریکتاب آموزشی
دفترچه یادداشتماشین بازی
آلبوم عکستابلو نام کودک
ترازوسه چرخه
تابرورئک

سیسمونی نوزاد دختر

سیسمونی نوزاد دختر از لحاظ رنگ، طرح و تنوع با سیسمونی نوزاد پسر متفاوت است. غالبا برای سیسمونی نوزاد دختر از رنگ های روشن و زیبا استفاده می شود و می توانید با خرید سرویس خواب، تمامی لوازم سیسمونی نوزاد دختر را در رنگ های هماهنگ خریداری کنید.

اولین و مهمترین لوازم در سیسمونی نوزاد دختر، سرویس خواب است و بایستی آن را در رنگ های روشن دخترانه همچون صورتی، قرمز و بنفش خریداری کنید.

در رابطه با خرید لباس برای نوزاد دختر هم طرح های دخترانه متنوعی وجود دارد که می توانید این طرح های زیبا را در رنگ های روشن خریداری کنید تا فرشته کوچکتان را به زیباترین فرشته تبدیل کند. علاوه بر لباس و سرویس خواب، لوازم دیگری همچون: پیشبند، سرویس حوله، پستونک، سرویس غذاخوری، شیشه شیر و کالسکه هم در گروه لوازم سیسمونی نوزاد دختر قرار می گیرد که می توانید با توجه به رنگ و طرح، بهترین آنها را انتخاب و خریداری کنید.

سیسمونی نوزاد پسر

خرید سیسمونی نوزاد پسر با سیسمونی نوزاد دختر در رنگ، طرح و مدل تفاوت هایی دارند که غالبا در رنگ و طرح لباس و دیگر لوازم خلاصه می شود. بهتر است زمانیکه می خواهید برای شازده دوستداشتنی خودتان لباس خریداری کنید، از رنگ های پسرانه انتخاب کنید.

رنگ های ترکیبی آبی و سفید برای سیسمونی نوزاد پسر نظیر ندارد! همچنین سرویس خواب شازده کوچولو را هم می توانید با ترکیب همین دو رنگ ست کنید.

سیسمونی نوزاد دختر و پسر را از کجا خریداری کنیم؟

شاید با خودتان فکر کنید که با گشت و گذار در فروشگاههای مختلف و ساعت ها پرسه زدن می توانید بهترین سیسمونی نوزاد دختر و پسر را خریداری کنید. منتها عاملی که در انتخاب خرید بهترین سیسمونی موثر است، انتخاب یک فروشگاه بزرگ و همه چیز تمام است.و یا سر زدن به سایت سیسمونی نوزاد و تهیه لیست کامل سیسمونی میتواند کمک زیادی کند

قطعا گشت و گذار در فروشگاههای مختلف چیزی جز خستگی و سردرگمی برایتان نخواهد داشت، چرا که به خاطر سپردن تمامی نکات در زمان خرید سیسمونی نوزاد در فروشگاههای مختلف سخت و غیر ممکن است و نمی توانید یک خرید مناسبی داشته باشید.

از این رو بهتر است یک فروشگاه معتبر و بزرگ را انتخاب کنید که تمامی لوازم را داشته باشد تا بتوانید سیسمونی نوزاد را به طور کامل و جامع از آن فروشگاه خریداری نمایید.

در واقع یک فروشگاه بزرگ بایستی تمام وسایل مورد نیاز برای خرید سیسمونی نوزاد پسر و دختر از قبیل: کالسکه، سرویس خواب،صندلی ماشین، تخت و تشک و تمامی لوازم دیگر را داشته باشد تا بتوانید بدون دردسر تمام وسایل را در یک مکان با قیمتی مناسب خریداری نمایید.

سیسمونی نوزاد

برای خرید سیسمونی نوزاد پسر و دختر برند ایرانی بخریم یا خارجی؟

 • این سوال در تمامی خریدها به ذهنمان می رسد و نمی دانیم برای خرید سیسمونی نوزاد دختر و پسر به برند ایرانی اعتماد کنیم با برند خارجی؟ پاسخ این سوال تا حدود زیادی به جیبتان بستگی دارد و باید با توجه به توان مالی خودتان بین خرید سرویس چوبی سیسمونی نوزاد دختر رو یا سرویس چوبی سیسمونی نوزاد پسر با برند ایرانی و خارجی تصمیم گیری کنید. برندهایی همچون کپل‌پا ,تاپ لاین و آشور از معروفترین برندهای ایرانی هستند که تاکنون اعتماد مشتریان زیادی را به خود جلب کرده است.
 • شما هم می توانید بر اساس بودجه ای که برای خرید سرویس سیسمونی نوزاد در نظر گرفته اید، برخی از لوازم سیسمونی نوزاد دختر و پسر را ایرانی و برخی دیگر را خارجی خریداری کنید. منتها نکته ای که اکثر ما پدر و مادرها به آن توجه نمی کنیم، کیفیت و استاندارد برند ایرانی است و به دلیل زیبایی طرح و مدل های برند خارجی اغلب تصور می کنیم برند خارجی بهتر و با کیفیت تر است، درحالیکه برند ایرانی دارای تاییدیه وزارت بهداشت است و در خرید لوازمی همچون: محصولات بهداشتی و ست غذاخوری به خوبی می توانید این تاییدیه را بررسی کنید، درحالیکه برندهای خارجی چنین امکانی را ندارند. منتها برند خارجی هم با توجه به طراحی منحصر به فردی که به خرج می دهد توانسته نظر خیلی از خانواده ها را به خود جلب کند.
 • از این رو اگر تصمیم خود را گرفته اید و می خواهید برخی از لوازم سیسمونی نوزاد پسر و دختر را از برند خارجی انتخاب و خریداری کنید، پیشنهاد می کنیم لوازمی همچون: کریر، صندلی، قاب عکس و کمد را از برند خارجی خریداری کنید. نکته قابل توجه دیگر، خرید لوازم خواب مانند تشک، پتو، بالش و روانداز نوزاد است که بسیار با سلامتی نوزاد در ارتباط بوده و برای جلوگیری از حساسیت پوستی بهتر است پولتان را صرف خرید برند ایرانی کنید تا از استاندارد و کیفیتش اطمینان داشته باشید. اگر می خواهید خرید سیسمونی نوزاد پسر و دختر برایتان مقرون به صرفه تر تمام شود نیز می توانید لوازم بزرگی همچون میز تحریر و کمد را از برندهای ایرانی انتخاب کنید که در کنار کیفیت و استاندارد بودنش از قیمت به مراتب کمتری هم برخوردار است، با این روش برای خرید لوازم ضروری سیسمونی پول بیشتری خواهید داشت.

کدام لوازم را برای سیسمونی نوزاد خریداری نکنیم؟

در خیلی از مواقع خانواده ها برای خرید ست کامل سیسمونی نوزاد پسر و دختر خودشان را محدود می کنند و می خواهند هیچ چیزی کم و کسر نباشد، درحالیکه برخی از لوازم به معنای واقعی غیر قابل استفاده بوده و فقط باعث هدر دادن پول شما می شود. تهیه سرویس چوبی سیسمونی ضرورت بالایی دارد اما در مورد تهیه کامل سرویس چوبی سیسمونی باید تجدید نظر کرد

و یا به طور مثال خرید لباس سایز صفر به تعداد زیاد به هیچ دردی نمی خورد، فرشته کوچکتان روز به روز بزرگ می شود و در دو ماهگی به لباس های سایز بزرگتری نیاز خواهد داشت، از این رو از هر لباسی دو دست کافیست. همچنین قندان یکی از لوازمی است که مانع از رشد نوزاد می شود و هیچ کاربردی هم برای نوزاد نخواهد داشت. از این رو هیچ نیازی به خرید آن است. همچنین غذاساز بچه، ست قابلمه های تفلون و لعابی و بالش شیردهی هم در گروه لوازم سیسمونی نوزاد پسر و دختر به درد نخور قرار می گیرند.

لیست کامل سیسمونی نوزاد (تغذیه)

شیشه آب قندشیشه شیر
سر شیشهپستانک
جای پستانکبند آویز پستانک
شیر دوش برقیظرف ذخیره شیر مادر
قمقمه آب جوشیده برای شیرخشکظرف شیر خشک
پد سینهکرم های نوک پستان
شیر گرم کنبالش شیر دهی
دستمال شیر دهیدستمال آروغ
شیشه شور دستیشیشه شور برقی
لیوان نی دارلیوان دردار
سینی غذابشقاب چند قسمتی
صندلی غذادندانی
مینی واشرصافی
ظرف غذای بیرونآبمیوه گیری
ظرف شیشه ای دردارکاسه
قابلمه کوچک(مخصوص کودک)بشقاب
قاشق پیشیبند
چنگالپیش بند آستین دار
قمقمه آب جوشیده برای شیرخشکپیش بند پشت نایلون دار
فلاسک غذاغذاساز
کیف نگه دارنده گرماشیر گرم کن

جان کلام

فرقی نمی کند فرشته کوچکی که در رحم شما زندگی می کند یک دختر دوستداشتنی است یا یک شازده!

تهیه سرویس سیسمونی نوزاد یکی از لذت بخش‌ترین  و هیجان انگیزترین کارهای پدر مادرهاست. که قبل از بدنیا آمدن فرشته کوچکمان انجام می دهیم.

از این رو برای اینکه بهترین لوازم را با بهترین قیمت و بالاترین کیفیت انتخاب کنیم لازم است به نکات مهمی که در این مطلب به آنها پرداخته شد توجه کنیم.

2 thoughts on “لیست کامل سیسمونی نوزاد پسر و دختر با عکس وقیمت

 1. maryam :

  سلام به شما و ممنونم بابت این مقاله کاملتون به جرات میتونم بگم کامل ترین لیستی بود که تو اینترنت هست . من الان در حال خرید سیسمونی پسر گلم هستم . از سایت شما هنوز خرید نکردم . من تو فروشگاه های اینترنتی سیسمونی فعلا فقط از مادرآن خرید کردم که لینکشو میذارم . لطفا اگر میشه یک کد تخفیف هم برای من ارسال کنید . ممنونم

  • kopolpa :

   سلام خوشحال هستیم که مطلب بدردتون خورده
   لینک کد تخفیف چه چیزی رو میخواستین؟ (لطفا با این شماره در ارتباط باشید تا کاملا کمکتون کنیم۰۹۱۹۷۲۷۲۱۷۵)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره رایگان